ООО Геотоп Дніпро

Нагледівши конкретну земельну ділянку під зведення запланованої конструкції, будь то житлова будова, промисловий об'єкт або лінійна споруда, важливо знати всі особливості геологічної будови місцевості. З'ясувати це зможе тільки комплексна геологія. Однак нерідко забудовники задаються питанням: чи важлива ця послуга? До того ж, багатьох цікавлять ціни на геологічні вишукування в Дніпрі − наскільки економічно доцільно замовити роботу професійних інженерів-геологів.

Але будь-які сумніви розвіює результат: геологія дозволяє не тільки дізнатися, а після і врахувати в проекті всі особливості геобудови земнаділу, і підібрати оптимальний вид і глибину закладання фундаменту. Важливо й те, що забудовник не перерозходує будівельні матеріали: геологи допоможуть розрахувати їх вірну кількість. Все це вказує на те, що геологія не тільки вигідна будівельникам, які бажають побудувати капітальну будівлю, але і дозволяє значно заощадити і уникнути неприємних наслідків у майбутньому. У будь-якому випадку, якщо забудовник усвідомлює, наскільки важлива і корисна геологія ділянки, ціна послуги не стане причиною її ігнорування.

Що являє собою геологія?

На сьогодні, замовити геологію під будівництво варто вже тому, що комплексні заходи спрямовані на визначення загальної геології і прогноз ймовірних змін у середовищі, які можуть нести ризики для нової будови.

Геологія має наступні цілі:

 • Отримання початкових значень, які включаються в будпроект. Реалізація прогнозів змін геоумов у результаті впливів різного характеру, визначення допустимих норм цих впливів.
 • Розробка рекомендацій по захисту будови і навколишнього середовища від небезпечних факторів. Вартість геологічних вишукувань не висока, і значно зменшують ймовірність допущення помилок при будроботах.
 • Геологія необхідна, якщо об'єкт планують зводити на щільно забудованій місцевості. Адже динамічний вплив на грунт при будівництві може негативно вплинути на існуючі будівлі. Саме тому, без замовлення геологічних заходів, в більшості випадків, не можна погодити проект у відповідних службах і отримати допуск до початку робіт.

Вартість геологічних вишукувань не висока, і значно зменшують ймовірність допущення помилок при будроботах. Геологія необхідна, якщо об'єкт планують зводити на щільно забудованій місцевості. Адже динамічний вплив на грунт при будівництві може негативно вплинути на існуючі будівлі. Саме тому, без замовлення геологічних заходів, в більшості випадків, не можна погодити проект у відповідних службах і отримати допуск до початку робіт.

Якщо потрібна геологія, як визначити обсяг робіт?

При оформленні замовлення на дану послугу, пам'ятайте: геологія земнаділу здійснюється в три етапи. На першому, підготовчому, інженери-геологи вивчають отримане від клієнта техзавдання і зазначені в ньому завдання досліджень, готують план проведення вишукувань і розраховують обсяг майбутніх георабіт. В цей же час готується кошторис, тому забудовнику, який замовляє геологічні роботи, ціна відома вже на початковій стадії.

Згідно з нормами і правилами, обсяг геології для будівництва, ціна якого прийнятна, залежить від таких факторів:

 1. Цілей, поставлених проектувальниками.
 2. Дослідженості конкретної ділянки землі.
 3. Особливостей і властивостей грунту.
 4. Кількості водоносних горизонтів, їх режимних особливостей.
 5. Категорії будови або споруди щодо норм СНіП.

Наскільки раніше була вивчена геологія певної території, визначають за допомогою збору та аналізу фондової інформації. Якщо в ній представлені відомості про структурні техособливості ділянки, властивості грунту, а також достовірні гідрологічні дані, ціна геологічних вишукувань в Дніпрі може бути істотно знижена.

Які заходи включає геологія земельного наділу?

Традиційно, геологія передбачає наступні дії фахівців, що виконуються при польовому етапі прямо на ділянці:

 • відбір кернів (зразки ґрунту з різних верств, підземної води) за допомогою буріння свердловин в плямі забудови. Кількість свердловин розраховується в залежності від масштабів майбутньої конструкції;
 • різні випробування ґрунту;
 • виявлення наявності на ділянці або прогнозування можливого виникнення небезпечних для майбутньої будови процесів (на глибині до 10 м);
 • різнобічне дослідження наділу.

Відібрані проби доставляють в лабораторію і досліджують хімічний і фізособливості води і ґрунту, їх класифікаційні та міцнісні показники, властивості, схильність до деформацій і «агресивність» по відношенню до металу і бетону. Врахуйте, геологія неможлива без спецтехніки: можливість проїзду бурових установок вказується ще при оформленні замовлення.

Геологія: складання техзвіту і вартість робіт

Завершальним етапом є камеральний єтап, під час якого за допомогою спеціального комп'ютерного забезпечення розраховуються остаточні дані, проводитися повторна перевірка отриманих відомостей, після чого оформлюється підсумковий технічний звіт. Обширна інформація про геоумови, зазначена у висновку інженерів-геологів, дозволяє побудувати якісну та довговічну будову, незалежно від її масштабів. Техзвіт може бути складений відразу в двох варіантах: сучасному цифровому та паперовому.

Скільки буде коштувати геологія, розраховується індивідуально. Основними ціноутворюючими факторами, що впливають на вартість геології ділянки може залежати від багатьох показників:

 • площі «плями забудови» і всієї ділянки;
 • доступність території для проїзду спеціальної геологічної техніки. Якщо проїзд неможливий, польова геологія може бути здійснена ручними механізмами. Однак, цей метод збільшує ціну послуги;
 • обсяг геологічних заходів: визначається шляхом з'ясування особливостей конструкції, поверховості об'єкта, його розміру, необхідного рівня заглиблення та наявності підвалу або цокольного поверху;
 • віддаленість земельного наділу від офісу компанії. Чим далі перебуває будоб’єкт, тим вище буде загальна сума в кошторисі;

Також, на остаточну вартість такої спеціальної послуги, як геологія, суттєво може вплинути наявність геопідоснови: документа, складеного за результатами топографічної зйомки ділянки.

Назва послугиЦіна
Геологія для будівництва приватного будинку від 4 600 грн
Геологія для будівництва котеджу від 5 000 грн
Геологічні вишукування для проектування промислових споруд від 10 000 грн
Геологічні вишукування для будівництва висотних будівель від 45 300 грн

Напишіть відгук або поставте запитання

Ваші питання, зауваження і побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення

Інші відгуки та запитання: