ООО Геотоп Дніпро

Рівні, без найменших перепадів висот, земельні ділянки в природі практично не існують. Це стало причиною того, що перед тим, як будувати будинок, автобан, метрополітен, зводити електропори або прокладати лінії комунікацій, необхідно замовити геодезію: комплексні вишукування, що дозволяють визначити всі особливості ландшафту на конкретній місцевості. Без проведення таких досліджень, неможливо підготувати документи на погодження: техзвыт інженерів-геодезистів є базовим для оформлення будівництва.

На якому етапі будівництва реалізовується геодезія?

Згідно з нормами СНіП, геодезичні послуги, ціни на які можуть змінюватись в залежності від площі об'єкта, неодмінно проводяться ще до проектних заходів. Саме актуальна інформація, отримана після того, як проведена геодезія, дозволяє визначити найкраще місце для будівництва. Базовою задачею дій кваліфікованих фахівців, є отримання достовірної інформації в результаті проведення спеціальних геодезичних вимірювань − топографічної зйомки. Ці дослідження дозволяють повною мірою дати оцінку умов будмайданчика і безпеки зведення проектованої конструкції.

Також геодезія покликана вирішувати наступні задачі:

 1. Планування, побудова геодезичних мереж.
 2. Винесення об'єктів в натуру.
 3. Благоустрій.
 4. Оформлення планів у великих масштабах.
 5. Геозйомки фасадів, а також конструктивних елементів будови на різних етапах робіт.
 6. Виявлення підземних споруд і комунікацій різного виду.
 7. Геодезичний моніторинг.

У зв'язку з цим, здійснення геодезичних робіт для будівництва − важливий і обов'язковий захід, який слід проводити як перед зведенням об'єкта нерухомості, так і при реконструкції, а також ліквідації певної конструкції.

Якщо забудовнику потрібна геодезія, ціна якої буде демократичною, краще оформити замовлення на комплексні роботи. Також можливе проведення окремих видів геодезичних заходів у сукупності з іншими дослідженнями (в залежності від завдань і вимог клієнта).

Геодезія: нюанси оформлення замовлення в Дніпрі

При замовленні такої послуги, як геодезія, забудовник надає інженерам-геодезистам індивідуальне технічне завдання, яке розроблено разом з проектувальниками об'єкта. Залежно від зазначених в документі цілей, буде розрахований обсяг майбутніх досліджень і методи. Щоб грамотно визначити, яка саме геодезія потрібна, важливо надати фахівцям такі відомості:

 1. Техзавдання, в якому позначені не лише завдання, а й вид топозйомки земельної ділянки, масштаби дослідження і документи, які очікуються в результаті виконання послуги.
 2. Фондові дані (у разі, якщо геодезія раніше вже здійснювалася на цій ділянці).
 3. Документація про право власності.

Тільки після того, як усі матеріали будуть передані в профільну компанію, забудовник зможе дізнатися, скільки коштує зйомка земельної ділянки. Це обумовлено тим, що геодезисти складають кошторис після визначення необхідного обсягу робіт і повного узгодження плану проведення робіт з клієнтом-забудовником.

Яких несприятливих наслідків може запобігти своєчасно виконана геодезія?

Наявність відомостей про особливості ландшафту, які може надати тільки геодезія, дозволяє уникнути багатьох несприятливих наслідків, у тому числі деформацій і руйнування нової будови. Для цього проводитись ряд робіт:

 1. Розбивка ділянки.
 2. Розрахунок об’єму котловану.
 3. Процентовка.
 4. Контроль якості та ін.

Геодезія ділянки, вартість якої доступна, виконується не тільки на передпроектній стадії: такі роботи дозволяють контролювати процес будівництва, і націлені на своєчасне виявлення помилок і неточностей на етапі зведення. Також, геодезія реалізована кваліфікованими фахівцями, потрібна перед здачею об'єкта в експлуатацію: без підсумків даних вишукувань, не представляється можливим отримати на це дозвіл в контролюючій інстанції. У зв'язку з цим, поширену серед дилетантів думка про те, що геодезія − тільки привід затягнути терміни, явно помилково.

Які етапи робіт?

Геодезія є початковим видом вишукувальних робіт на ділянці, покликаних дати професійну та обґрунтовану оцінку природних і техногенних умов в межах майбутнього будмайданчика. Традиційно, роботи виконуються в точній, передбаченій нормами послідовності:

 1. Підготовча стадія.
 2. Рекогносцировочні роботи (польові): реалізуються топографічні заходи, результатом яких стають докладні і високоточні картографічні плани і схеми. У разі необхідності, на цій стадії заходів, проводяться процедури межування земнаділу.
 3. Камеральний етап передбачає ретельну обробку отриманої інформації, з обов'язковою оцінкою точності цих даних. На цьому етапі оформлюються горизонтальні плани, необхідні креслення з урахуванням геодезичних особливостей наділу.

Разом із звітом, інженери-геодезисти надають замовнику індивідуально розроблені рекомендації по оптимізації будівельних робіт. Така документація безумовно важлива для подальшого здійснення геоботанічних заходів, раціонального використання певної території, вивчення геообстановки і для проведення інвентаризації земель.

Комплексна геодезія: вартість послуг?

Абсолютно всіх забудовників хвилює питання про те, скільки коштує зйомка земельної ділянки в ліцензованих компаніях? Адже геодезія не терпить неточностей: від цього залежить майбутнє споруди. Тому вона повинна виконуватися тільки досвідченими фахівцями. У зв'язку з цим, при виборі геодезичної фірми важливо звертати увагу, чи є у інженерів допуски та дозволи на виконання таких робіт.

На вартість геодезичних робіт можуть вплинути різні чинники: віддаленість ділянки від офісу компанії, складність рельєфу, масштаби досліджуваної території, використані методи та обсяг георобіт. У зв'язку з тим, що при дослідженнях використовується інноваційне, високоточне обладнання, ціна може трохи відрізнятися. Але економити не варто: це може «відгукнутися» значущими витратами.

 

Назва послугиЦіна
Викопіювання і ситуаційний план для підключення інженерних комунікацій від 1 800 грн
Топозйомка без погодження от 1 300 грн
Топозйомка з узгодженням в ГлавАПУ от 3 100 грн
Винесення меж ділянки в натуру до 10 точок от 1 400 грн
Розбивка осей будівель і споруд от 1 200 грн
Виконавча зйомка от 1 200 грн

Напишіть відгук або поставте запитання

Ваші питання, зауваження і побажання Ви можете залишити тут. Ми обов'язково відповімо на всі Ваші звернення

Інші відгуки та запитання: